pedagojiokulu@gmail.com

Makaleler

Adem Güneş'in Kaleminden

Adem Güneş'i Yakından Tanımak

Mütevazice çıktığım pedagoji yolculuğunda aklıma hiç gelmezdi ki bir gün ismimin bu kadar ön plana çıkacağı... Sade bir yaşamı arzularken, yıllar içinde çok gürültülü bir ortamda buldum kendimi... Bu durumdan hiç memnun değilim... Sevenlerim olduğu kadar ne gariptir ki (beni hiç tanımadığı..

DAHA FAZLA OKU

MOBA OYUNLARI TEHLİKE SAÇIYOR !..

MOBA NEDİR?MOBA‘nın açılımı Multiplayer Online Battle Arena‘dır.  Türkçesi; Çevrim İçi Çok Oyunculu Savaş Arenası (CICOSA).  MOBA tek bir oyun değildir, şuana kadar tesbit edilmiş 200’ün üzerinde MOBA oyunu vardır.  MOBA OYUNLARI NASIL OYNANIR?MOBA oyunları, sanal bir harita üzerinde 5 kişilik grupl..

DAHA FAZLA OKU

Çocuklar ve Kutlamalar

S: Özel günleri abartılı hediyeler ve partilerle kutlamak ne kadar doğru? C: Bu soruyu kendi deneyimlerimle örnekler vererek cevaplamak istiyorum. Boşanmak üzere olan bir çift gelmişti yanıma… Hanımefendi dert yanıyordu kocasından “o kadar ilgisiz ki, 13 yıllı..

DAHA FAZLA OKU

Öğrenmenin motivasyonu “kaygıdır” edinmenin motivasyonu “istek” tir

S: Oğluma ödevlerini yapmasını hatırlattığımda, “Yapsam da yapmasam da karnem çok iyi geliyor. Öğretmenler herkese aynı notu veriyor.” dedi. 1. sınıfta bunun farkına varması ilerleyen yıllarda başarısını nasıl etkiler? C: İlkokulda her çocuğa aynı notu vermek, &cc..

DAHA FAZLA OKU

Kardeş çatışmaları ve birkaç çözüm önerisi (2)

Kıskançlığın temel özellikleri şunlardır:1-) Kıskançlığın kökeni “kaybetme korkusu”dur. Kişi, sahiplendiği bir “değeri” kaybedeceği hissine kapıldığında davranışları anormalleşir. Kimi zaman ortamı terörize edip bağırır çağırır, kendine ya ..

DAHA FAZLA OKU

Kardeş çatışmaları ve birkaç çözüm önerisi (1)

Anne babaların baş etmekte zorluk çektiği en belirgin sorun, kardeş çatışmalarıdır.Büyük çocuk oyun oynarken küçüğün onun yanına gitmesi... Sanki evde başka oyuncak yokmuş gibi, aynı oyuncakla oynamak istemesi... Önce ‘o benim, bırak oy..

DAHA FAZLA OKU

Çocukla ilgili problemlerde hangi uzmandan hangi yardım alınabilir?

Zaman zaman birçok anne baba, çocukları ile ilgili yaşadığı sorunlara doğru çözümler üretebilmek için uzman desteğine ihtiyaç duyarlar.Kimi zaman okulun “çocuğunuzu bir uzmana gösterseniz iyi olur” tavsiyesi, kimi zaman &ldquo..

DAHA FAZLA OKU

Din eğitimindeki yanlışlar ve birkaç çözüm önerisi

Ülkemiz eğitim uygulamaları içinde en sorunlu olanı “din eğitimi” olsa gerek. Din eğitimi derken, çocuğa Kur’an öğretilirken dayak atılmasını kastetmiyorum. Zira bu, pedagojik değil, insani bir sorundur…Benim kastettiğim, ‘pedagojik uygunluk&rsq..

DAHA FAZLA OKU

Kuşlar Uçmayı Unutur Mu?

Benim bir muhabbet kuşum vardı. Babam almıştı. Tahtadan bir de kafesi vardı.Anneannem hiç hoşlanmamıştı kuşun kafese hapsedilmesinden. Babama her gün söyleniyordu “Kuş kafese konmaz. Günah.” diye... Bazen de dönüp bana “Götür bu kuşu ormana..

DAHA FAZLA OKU

Bu Tatil Başka Tatil Olsun

Tatilde ne yapmayı planlıyorsunuz bilmiyorum, ama yapmamanız gereken en önemli şey, çocuğunuzun tatilini zehir etmek.Her gün tekrar etmeyin örneğin “Kaç gün oldu hâlâ hiç ders yapmadın!” diye.Zira tatil, ders yapma zamanı değil, ders y..

DAHA FAZLA OKU


Oturum Aç

Hesabın yok mu? Kayıt Ol

Şifrenizi yeni bir tercih edilene sıfırlamanızı sağlayan bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız.